Poradna Poradna

Poradna

Přečtěte si nejčastější dotazy klientů. Pomůžeme Vám s běžnými i složitými situacemi. Pokud jste nenašli odpověď na svůj problém, napište nám. A nezapomeňte na každou otázku kliknout, protože odpověď se skrývá uvnitř.

Exekutoři se neuživí

Prezident Exekutorské komory ČR právě potvrdil to, co tvrdím už několik let: „Většina kolegyň a kolegů se zaměřila na ekonomicky nejvýhodnější vedení exekucí tak, aby přežila. Kvůli dlouholetému přístupu některých soudů i předchozích ministrů spravedlnosti stojí většina soudních exekutorů před ekonomickým krachem a neprosperuje. Tomu odpovídá i značný počet rezignací soudních exekutorů v produktivním věku,“ popisuje v rozhovoru prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil.

Změny na realitním trhu konečně na obzoru? Nový zákon má za sebou třetí čtení ve Sněmovně

Dlouho očekávaný zákon o realitním zprostředkování má vést ke zkvalitnění práce makléřů a vyšší ochraně klientů. Sněmovna jej schválila se čtyřmi pozměňovacími návrhy a zákon může již brzy nabýt platnosti. Přinášíme aktuální tiskovou zprávu společnosti NEXT REALITY

Dražební vyhláška - kdo se o ní dozví?

Opět jsem se setkal s tvrzením klienta – hlavně, aby se ututlalo, že mám dům v dražbě. Tak přátelé, to se fakt moc utajit nedá. Kromě zvídavého internetu, kde to visí, se samotná dražební vyhláška posílá pro zajímavost na tyto adresy:

Co to je konference EVOLUCE2020 ?

Máme měsíc do akce EVOLUCE 2020, která se bude konat 20.11. 2019 v Konferenčním centru Clarion, v Praze, jakožto největší setkání realitních makléřů a finančních poradců. Aktuálně již je prodáno přes tisíc vstupenek a zbývá – teď už mohu vážně říct – pouze něco málo přes 300. Ani Clarion není nafukovací.

Pozor, družstevní byt nemusí vždy patřit družstvu

Nový realitní článek na zpravodajském serveru vznikl na popud Českomoravského realitního fondu a.s.

DAŇ Z PŘÍJMU vs. VLASTNÍ BYDLENÍ

Kdy lze osvobodit od daně z příjmu prodej nemovitosti, pokud si za zisk kupuji další nemovitost?

Jak vymazat omezení banky při exekuci

Může se Vám stát, že kupujete nemovitost, kde má prodávající zástavu vůči bance kvůli hypotéce, kterou si vzal a kterou již nesplácí. Bance došla trpělivost a dala to na vymáhání exekutorovi.

Zákon o realitním zprostředkování

Robert Hanzl se pravidelně účastní jednání Poslanecké sněmovny ve věci návrhu Realitního zákona. Přinášíme Vám jeho velmi zajímavý pohled na celou věc.