Poradna Poradna

Poradna

Přečtěte si nejčastější dotazy klientů. Pomůžeme Vám s běžnými i složitými situacemi. Pokud jste nenašli odpověď na svůj problém, napište nám. A nezapomeňte na každou otázku kliknout, protože odpověď se skrývá uvnitř.

Insolvenční správce detektivem?

Chtěl bych se zepat na jednu věc, je možné někde dohledat a případně kde, že jsem něco zdědil - mám na mysli, jestli je schopen zjistit insolvenční správce někde v nějakém registru, případně se dostat na rozhodnutí soudu o výsledku dědického řízení?

Dědictví a insolvence

Chtěl jsem se vás zeptat,jsem v insolvenci,která mi končí poslední splatkou v tomto měsíci. Umřela mi babička,ale bylo to 27.7.,dědické řízení bude  15.11. Je uvedená skutečnost pro mou insolvenci podstatná?Je moje povinnost sdělit to insolvenčnímu správci?

Exekuce a účet manžela

Je možné vydat exekuční příkaz na bankovní účet mé ženy, když bankovní účet je výlučným majetkem mé ženy a je vedený na ní?

Insolvence a dědictví

Mám insolvenci a splácím oddlužení. Kdybych nedej bože umřel, musela by moje manželka po smrti dál splácet insolvenci?

Insolvence a manželka

Je možné po zdárném ukončení oddlužení, vést exekuci na mou manželku, která nevěděla o mých závazcích a tudíž ani nepodepisovala smlouvy a ani není v insolvenci a nemá na sebe vedenou exekuci a jsou přihlášeni v insolvenci?

Chci prodat byt - je lepší výkup či realitka?

Je důležité posoudit několik aspektů.

Výkup před dědictvím

Dobrý den, budu dědit po matce dům a nechci ho, Koupíte jej ode mě už teď? Jsem jediný dědic.

Věcné břemeno na dožití

Mám chalupu, kterou mi dala příbuzná. Má tam věcné břemeno na dožití, ale nebydlí tam. Jak jej zruším?