Insolvence a manželka

Dotaz

Je možné po zdárném ukončení oddlužení vést exekuci na mou manželku, která nevěděla o mých závazcích, nepodepisovala smlouvy, není v insolvenci a nemá na sebe vedenou exekuci?

Odpověď

Ano, pokud je nevyloučí dle §732 NOZ. Tedy, že se jedná o závazky, které nepatří do SJM. Pravomocný a vykonatelný exekuční titul se promlčuje až po deseti letech, nezažalovaný závazek po třech a uznaný závazek po deseti.